BİZ KİMİZ?

İstanbul Teknik Üniversitesi Kültür ve Sanat Birliği bünyesindeki bir uzmanlık kulübü olan Jeodezi ve Fotogrametri Kulübü (JFK), İTÜ öğrencileri tarafından 1991 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana geçen süre zarfında mesleki, kültürel ve sosyal alanlarda birçok seminer, söyleşi, teknik gezi, piknik, toplu tiyatro organizasyonu, film gösterimi, konser ve sergi gibi faaliyetler düzenlemiştir.

JFK 2001 yılında ülkemizdeki diğer üniversitelere de öncülük ederek Uluslararası Jeodezi Öğrencileri Birliği’ne (IGSO) üye olmuştur. 2005 ve 2014 yıllarında Uluslararası Geomatik Öğrencileri Buluşması’na (IGSM) ev sahipliği yapmıştır. Gerçekleştirilen Uluslararası Geomatik Öğrencileri Buluşmaları (IGSM) ile gelişen bilim ve teknolojinin mesleklerine olan etkilerini uluslararası arenada tartışmanın yanı sıra mesleki örgütlülüğüklerinin geleceğine dair düşünceleri içeren, aynı oranda dostlukları pekiştiren bir arena da var edilmiş olup, meslektaşları arasında tartışma ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunma fırsatı elde edilmiştir.

Kulüp 30 yıllık köklü geçmişinden edindiği tecrübe ile yoluna devam etmekte olup bunun yanında geleneksel tanışma çayı, UHUZAM teknik gezisi, çeşitli konferanslar, yemek buluşmaları, İHA 1 Ticari Pilot Eğitimi, BIM ve 3B Modelleme Uygulamaları gibi birçok aktivite yapmış, hala da yapmaktadır. Kulüp 20-25 Nisan 2015 tarihlerinde Dünya Kadastro Zirvesi (World Cadastre Summit) organizasyonunda da Geomatik Mühendisliği öğrencilerinin örgütlenmesinde aktif rol almıştır.İTÜ
Jeodezi ve Fotogrametri
Kulübü
2022

Made by Ata Parlar with <3